Odzyskiwanie zdjęć

Każdy telefon jest dziś także aparatem fotograficznym, na co dzień robimy wile zdjęć, ale nie zawsze pamiętamy o wykonaniu ich kopii zapasowej. Pliki graficzne w różnych formatach używane są także przez profesjonalistów, np agencje reklamowe, pracownie projektowe oraz w wielu innych branżach. Utrata cennych zdjęć zarówno prywatnych jak i firmowych to strata niepowtarzalnych obrazów, pamiątek lub projektów czy dokumentacji. Nie trzeba tworzyć wszystkiego od nowa. Po prostu zgłoś się do nas. Nasi pracownicy to profesjonaliści, dla których odzyskiwanie zdjęć to codzienność. Naprawdę nie warto ryzykować na własną rękę ani zlecać odzyskiwanie danych „znajomemu”, bez doświadczenia i sprzętu.

W celu określenia rodzaju oraz skali uszkodzeń należy wykonać profesjonalną diagnozę nośnika danych. To dzięki niej wiemy dokładnie z jaki jest problem, i jakie będą możliwości odzyskania zdjęć oraz jaki będzie koszt usługi odzyskania zdjęć.

Zdjęcia najczęściej przechowywane są na karcie flash, które używane są obecnie w cyfrowych aparatach fotograficznych. Typy kart pamięci, z których odzyskujemy zdjęcia to: Compact Flash, MemoryStick, Multimedia, SecureDigital i inne. Odzyskujemy także zdjęcia zapisane bezpośrednio w pamięci urządzeń takich jak Telefony z systemem Android, Windows Mobile, Symbian, oraz pozostałych nośników. Odzyskujemy pliki graficzne w każdym formacie, najczęściej są to rastrowe czyli popularne pliki: .jpg, .bmp, .tiff, .psd oraz pliki wektorowe (.cdr, .ai, .eps). Za każdym razem upewniamy się co do poprawności odtwarzania odzyskanych zdjęć. W przypadku gdy dochodzi do uszkodzeń mechanicznych lub do częściowego nadpisania zdjęć, pliki nie otwierają się wcale lub zdjęcia nie są wyświetlane prawidłowo. Efektem tego są ucięte zdjęcia lub zdjęcia z nieprawidłowo wyświetlanymi kolorami. Tego typu pliki poddawane są obróbce i w wielu przypadkach udaje się naprawić uszkodzone zdjęcia.

Utrata danych z kart flash, nie zawsze jest skutkiem uszkodzenia samego aparatu, najczęstszą przyczyną ich utraty są:

  • sformatowanie karty
  • uszkodzenie karty
  • błąd powstały podczas odczytu przez USB ( np wyciągniecie kabla w trakcie pracy)
  • nieprawidłowe połączenie aparatu lub karty z komputerem
  • awaria zasilania (słabe baterie w aparacie)

UWAGA!
Informujemy, że samodzielne próby odzyskania zdjęć mogą spowodować nadpisanie zdjęć lub inne nieodwracalne skutki np uszkodzenie nośnika, lub usunięcie informacji, które mogą znacznie utrudnić lub uniemożliwić odzyskanie utraconych zdjęć.

Co należy zrobić, a czego nie by nie pogorszyć sytuacji?

Aby zwiększyć szanse na odzyskanie zdjęć, należy wyłączyć urządzenie, w którym jest nośnik danych (kamera/aparat/telefon/komputer) i wyjąć kartę pamięci ( w przypadku przechowywania zdjęć dysku można dostarczyć cały komputer lub sam dysk). Próby kopiowania, edycji usuwania a nawet samego przeglądania pozostałych zdjęć lub odczytywania karty w innym sprzęcie mogą doprowadzić do nieodwracalnej utraty zdjęć.

Jeżeli straciłeś dostęp do danych i chciałbyś je odzyskać – przejdź na stronę KONTAKT.